Zamek do drzwi - jaki wybrać? Rodzaje i zastosowanie
Bezpieczeństwo w domu lub innym budynku w dużej mierze zależy od właściwego zabezpieczenia drzwi. To z kolei gwarantuje odpowiednio dopasowany zamek do drzwi. Jak zatem dobrać odpowiedni i czym kierować się w wyborze? Podpowiadamy!
2021-04-28, 14:55

Rodzaje zamków do drzwi

Wybierając zamek do drzwi warto na wstępie zorientować się, jakie modele mamy do wyboru. W przypadku drzwi zewnętrznych zamki dzieli się na:

  • Wpuszczane - w których mechanizm umieszczony jest wewnątrz drzwi
  • Nawierzchniowe - mocowane po zewnętrznej stronie drzwi i na ościeżnicy

Zamki można także podzielić ze względu na sposób otwierania. Wówczas mówimy o zabezpieczeniach na klucz, wariantach z wkładką patentową lub z tak zwaną blokadą łazienkową. Współczesne modele uwzględniają także nowoczesne rozwiązania w postaci zamków cyfrowych, magnetycznych i biometrycznych.

Zamek do drzwi zewnętrznych

Jak wybrać odpowiedni zamek drzwiowy?

Podejmując decyzję o kupnie konkretnego zabezpieczenia, warto kierować się chociażby tym, jak mocnej ochrony potrzebujemy. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na rozmiar, wagę i grubość drzwi, gdyż nie wszędzie można zamontować wewnętrzny zamek do drzwi. Trzeba też pamiętać o tym, że zamki dzielą się na lewe i prawe, zatem bezwzględnie należy upewnić się w którą stronę otwierają się drzwi.

KONTAKT / AUTOR
SVS Zamki
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.